HALLOWEEN HOPPET!

2020-10-29

Vi har valt att genomföra Halloween hoppet för barnens skull (glöm inte att klä ut er men tänk på att utklädningen inte skall skrämma hästarna) men alla måste RESPEKTERA följande:
Endast två personer med / anmäld ryttare
Vuxen betalar med kort på läktaren vid respektive start
Endast de två vuxna som hör till varje ekipage får vistas på läktaren samtidigt dvs. 4 personer eftersom det är två ekipage inne
All överlämning av ponny sker nere i paddocken
Det kommer inte finnas någon fika vagn detta året pga. Covid situationen. När ni avslutat er ritt så vänligen lämna anläggningen för kommande ekipage.
Bäst utklädda vinner en extra ridskole lektion.
Bäst i Klass 1+2 och Bäst i klass 3+4.
Rösta genom att meddela där du betalar vem du röstar på, en röst /person.
OM DET ÄR NÅGON MISS I STARTLISTAN MAILA MIG OMGÅENDES christel@ponnylyckn.se

STARTLISTA HALLOWEENHOPPET 2020
FREDAG 30/10 KL. 17.30
NI RIDER FRAM I PADDOCKEN MAX 30 MIN INNAN START VARAV 10 MIN SKRITT, SEN TRAV OCH LITE GALOPP SEN HAR NI 4 SPRÅNG DÄR, NI FÅR HOPPA FRAM PÅ TVÅ HINDER PÅ BANAN INNAN START.
KLASS 5. 40-50 CM
1. LINA B JUM-JUM
2. MIRA L KOSACK
3. MEJA E KARINO
4. AMANDA G JUM-JUM
FREDAG 30/10 CA KL. 17.45
KLASS. 6 50-60 CM
1. WILMA A SPOTIFY
2. HANNA L CABARET
3. JULIA B KIA
4. MOA L KOSACK
5. THEA B KARINO

STARTLISTA HALLOWEENHOPPET 2020
LÖRDAG KL. 10.00 GÅR KLASS 4. BANAN
10.30 ÄR FÖRSTA KLASSEN I ORDNINGEN NEDAN, STARTORDNINGEN ÄR LITE ÄNDRAD PÅ KLASSERNA DÅ KLASS 4. 40 CM STARTAR FÖRST.
KLASS 4. 40 CM 10.30 LÄS ER BANSKISS INNAN VI GÅR BANAN.
1. LILLY Ö CABARET
2. MOLLY A MAZARIN
3. LILY G VALTER
4. ELLA N GROM
5. TUVA L MAZARIN
6. VERA H SIVAN
7. ALEXANDER P CABARET
8. MAJA A VALTER

CA. KL. 11.30 GÅR KLASS 1 BANAN 11.45 ÄR FÖRSTA START, DET ÄR BRA OM VAR OCH EN HAR TITTAT PÅ BANSKISSEN INNAN.
KLASS 1. BOM MED LEDARE
1. HILDA B ASTRO
2. HILDA F CABARET
3. JULIA J TUFFING
4. LIV E EBBE
5. AXEL Ö SIVAN
6. NORAH T PRINSEN
7. ELLA L VALTER
8. HILDA J FJODDAN
9. TYRA N CABARET
10. JULIA N ASTRO
11. JUNI L PRINSEN
12. LOVISA K EBBE
CA. 13.15 LUNCH FÖR HÄSTARNA. VI GÅR BANAN GEMENSAMT 13.20.
BANAN ÖPPEN FÖR ATT GÅ SJÄLV FÖR KLASS BOM UTAN LEDARE.
CA. 13.40 FÖRSTA START
KLASS 2. BOM UTAN LEDARE
1. JULIA S VALTER
2. NOVA H CABARET
3. FELICIA F SIVAN
4. LILY H ASTRO
5. NELLIE J GROM
6. SIGRID W ASTRO
7. VILDA B MAZARIN
8. HANNAH K VALTER
9. ELISIA B CABARET

CA. 14.45 GÅR KLASS 3. 20 CM BANAN, CA. 15.10 FÖRSTA START
KLASS 3. 20 CM
1. ANTON S TUFFING
2. LIVIA S ASTRO
3. JULIA W SIVAN
4. NORA DV GROM
5. MOLLY A FJODDAN
6. EMELIE H MAZARIN
7. LIAH L CABARET
8. ALMA N VALTER
9. EMMI P SIVAN
10. ELISSA W FJODDAN
11. AMANDA E MAZARIN
12. SELMA B GROM
13. EMMA G VALTER
14. VERA S SIVAN
15. TINDRA B MAZARIN
16. EMMA-LOVA J EBBE
17. FIONA L PRINSEN
18. NOOMI T GROM
19. VICTORIA J SIVAN
20. MAJA N MAZARIN
21. SIGNE THUR C EBBE
22. TROJA E TUFFING
23. IDDE J GROM
24. JOSEFIN L SIVAN
25. ELVIRA R MAZARIN
26. MOLLIE N VALTER